top of page

Enerji Sektörü

Operasyonlarınızı düşük maliyete verimliliğini artırarak yönetmek ister misiniz? Bulukod tam bu noktada, doğru dijital yol haritasının oluşturulması, süreç danışmanlığı, yazlım entegrasyonları ve şirkete özel uygulamalar hizmetleri ile enerji şirketlerine bilgi birikimi ve tecrübesi ile yardımcı olmak için yola çıkan bir firmadır. Şirketinize özel analiz danışmanlığı yaparak sizlere en uygun çözümü sunmaya hazırız. Gelin Enerji sektöründeki derin tecrübe ve deneyimlerimizi size aktaralım. Birlikte size uygun en doğru çözümü, entegrasyonu ve ürünü belirleyelim. Size özel yazılım geliştirelim.

Enerji: Haberler
bulut-bilisim.webp

Enerji sektöründe genellikle operasyonel verimliliği artıran, müşterilere daha kaliteli hizmet vermeye yönelik kurumsal uygulamalar kullanılır. En popülerleri:

  • SCADA/DMS: Uzaktan elektirik, gaz, su gibi şebekelerin izlenip, yönetilebildiği sistemlerdir. Özellikle bu alanda saha varlıklarında sensor ve IoT cihazları çok sık kullanılır. Bu saha cihazlarında gelen veriler merkezi yazılımda anlamdırılarak operasyon izlenir ve yönetilir.

  • OMS(Outage Management Sistem): Genellikle SCADA/DMS yazılımını alt modülü olarak veya bağımsız uygulama olarak kullanılan Kesinti Yönetim Sistemi şebekede arızalan noltalrdan gelen alarm ve bildirimleri alarak operasyonu doğru ve kesintisiz(az kesinti) yönetmemizi sağlar.

bottom of page